Vi har valgt ut et knippe biler som vi har tilpasset for at du skal få en best mulig bil til en best mulig pris. Skulle du ha behov som ikke dekkes av disse bilene, så har vi over 1000 biler du kan beregne tilbud på i vår kalkulator på
www.autolease.no.
Bilen leveres fra din nærmeste merkeforhandler. Ønsker du en spesifikk forhandler kan du legge inn ønske om det i kommentarfeltet.
Alle våre utvalgte bilmodeller bestilles helt nye fra fabrikk, og det må derfor påberegnes noe leveringstid.
Leveringstider på de ulike merkene er:
Alle Volvo og BMW
|
6-8 uker |
| Nissan Qashqai |
8-10 uker |
| Alle Mazda og Ford |
8-12 uker |
Dessverre hender det at enkelte brukere av leasingbilen er røffere enn det som er normalt. Skader og slitasje utover normal slitasje, må bruker av bilen ta på sin kappe. Dette fordi unormal slitasje ansees som erstatning for de skader leasingselskapet ikke forventer skal inntreffe ved normal bruk, gitt avtalt leasingperiode. Dersom man eier biler og selger disse bilene selv, vil denne kostnaden fortsatt være der, men skjult i en lavere oppnådd salgspris for bilen.
Som unormal slitasje, regnes ofte:
- Knust eller sprukket glass
- Unormal lukt
- Skader der det må lakkes for å hindre rust
- Skader i frontrute som ikke godkjennes av Biltilsynet
- Dekk med ulovlig mønsterdybde
- Ikke utført service i henhold til serviceheftet
Se for øvrig NAF sin vurderingDet er fullt mulig å bestille flere biler. Det er ditt firmas kredittverdighet som avgjør om dette er økonomisk mulig for din bedrift.
Årlig kjørelengde er det antallet km du forventer å kjøre per år. En ordinær bil i næring går ofte rundt 20.000km per år. Ønsker du en kortere eller lengre kjørelengde kan du notere dette i kommentarfeltet.
Alle våre tilbud er satt opp med 20.000 km per år. Ønsker du en annen kjørelengde kan du kommentere dette i kommentarfeltet, så får du et oppdatert pris i henhold til din ønskede kjørelengde.